piątek, 29 lipca 2011

mejd in czajna i wyróżnienie

Miałam pisać przedwczoraj, ale mieliśmy taki szalony dzień. A wczoraj zwyciężył zdrowy rozsądek i - uciekając przed choróbskiem - postanowiłam się wyspać. Pomogło. A co było przedwoczoraj? Do naszej wspólnoty rodzin (i nie tylko) zawitał ksiądz z... Chin ;) Mieliśmy okazję trochę z nim pogadać. To niesamowite, jaki świat się staje mały! I niesamowite jest też to, jak ... nam jest tu w Polsce dobrze! Możemy wierzyć, w co chcemy. Możemy sobie pisać na blogach, co chcemy. Nikt nam nie cenzuruje internetu, nie blokuje maili... Muszę o tym częściej myśleć, żeby to doceniać!
Ale w zasadzie to nie o tym chciałam pisać. Dostałam moje pierwsze wyróżnienie od Rity, co sprawiło mi wielką radość i za co bardzo dziękuję!
Zasady na pewno znacie ;) ale i tak je podam:
1. podajemy link do blogera, który przyznał nam wyróżnienie wraz z podziękowaniem [ok]
2. kopiujemy logo na swój blog [ok]
3. wymieniamy siedem rzeczy o sobie
4. nominujemy szesnaście innych blogów do nagrody (nie nominujemy przyznającego tę nagrodę nam )
5. zostawiamy komentarz u nominowanych z informacją o przyznanym wyróżnieniu

Siedem rzeczy o mnie wydaje mi się być ooogromną liczbą. Nie wiem, czemu. Z natury jestem raczej gadatliwa (pierwsza rzecz), ale kiedy mam powiedzieć coś o sobie, nagle brakuje mi pomysłów...
2. Drugą rzeczą niech będzie to, że pierwszą rękodzielniczą rzeczą, jaką pamiętam, była zabawka pt. "Kaczor Donald". Została uszyta z dwóch jednakowych kawałków materiału (po własnoręcznym narysowaniu i wycięciu konturów), a detale (dziub, oczy itp.) zostały wyszyte fastrygą kolorowymi nićmi. Następnie kaczor otrzymał kolegów i koleżanki... cały karton kolegów i koleżanek właściwie :P Nie wiem, ile mogłam mieć lat.. z 5?
3. Przez połowę życia, a na pewno przez większość dzieciństwa uważałam, że kiedyś zostanę... ilustratorem książek lub że zwiążę swoje życie w inny sposób ze sztuką. Splot różnych przypadków (choć ja nie wierzę w przypadki, które dzieją się rzekomo "same z siebie") sprawił, że moja droga skierowała się w zupełnie inną stronę, ale kto wie, co jeszcze będę w życiu robić... :O)
4. Gdybym mogła żyć i pracować w wymarzonym miejscu, byłby to mały domek w górach z własną stadniną koni. Utrzymywałabym się z pisania lub tłumaczenia.... i miała dużo czasu na wszelkie zajęcia twórcze...
5. Wszyscy, którzy mnie znają, wiedzą, że uwielbiam jeść. Co ciekawe, niespecjalnie lubię gotować, za to bardzo lubię piec. Uwielbiam zapach ciasta rozchodzący się po domu.
6. Lubię poznawać nowe - klimaty, smaki, miejsca, a zwłaszcza języki obce
7. Z natury jestem bardzo nieśmiała i dużo mnie kosztuje przełamywanie tego, ale pracuję nad tym...

Ponieważ Rita zmodyfikowała trochę zasady, ja też sobie na to pozwolę. Bardzo wiele osób dostało już to wyróżnienie i nie chcę go dublować. Niektóre osoby z kolei nie przyjmują wyróżnień.. Dlatego postanowiłam, że przekażę wyróżnienie sześciu blogom, którymi się zachwycam i uwielbiam na nie wracać:

Stokrotce
Sofijce
Kini
Delfinie
Dadze
BigHeartMade

(Mam nadzieję, że dziewczyny przyjmują wyróżnienia. W każdym razie nie widziałam żadnych banerków)
Pozdrawiam Was i zmykam, bo P. już mnie prawie nie lubi. Miałam się pakować, a ja znowu blogi i blogi ;)).

3 komentarze :

 1. Gratuluję wyróżnienia. Ale fajnie sobie poczytać o Tobie :)
  Ściskam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dziękuję za wyróżnienie! :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję wyróżnienia! A co do 4 punktu - mamy te same marzenia :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że poświęcasz czas, żeby powiedzieć, co myślisz. Czytam wnikliwie wszystkie komentarze i staram się korzystać z konstruktywnej krytyki. Miłego dnia!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...